Dokončující zpracování

 
Pokud si nevíte s něčím rady, nebo jen potřebujete získat lepší představu, tato stránka Vám pomůže zodpovědět nejdůležitější otázky.

Dotáhněte leták k dokonalosti prostřednictvím různých dokončovacích technik


Nabízíme Vám příležitost, účinek vašich letáků ještě umocnit prostřednictvím celé řady technik. V kombinaci s kvalitním papírem promění tyto dokončovací práce váše tiskoviny v opravdu jedinečné reklamní médium.

Slepotisk

Prostřednictvím slepotisku je možné zvýraznit jednotlivé motivy vašeho letáku. Plochý text může být touto technikou vyražen a tím vyzdvižen. Zvýraznění je poznat na dotek a na pohled tímto docílíte atraktivního vizuálního efektu. Pro tuto techniku doporučujeme použít následující druhy papíru: křídový papír od 250 g/m², jemné papíry od 120 g/m² a ofsetový papír 350 g/m².

Laminace

Při laminaci (též zvané kašírování) je na papír vašeho letáku nanesena tenká fólie. V angličtině je tato technika také označována jako „cellophane coating“, tedy nanesení celofánové vrstvy. V důsledku tohoto procesu je pak tiskovina vizuálně přitažlivější, ale je také odolnější. Dalšími dostupnými možnostmi je úprava povrchu na lesk, mat či plátěný vzhled. Doporučené druhy papíru: křídový papír od 170 g/m².

Plochá ražba horkou folií

Prostřednictvím této dokončovací techniky získáte opravdu luxusní leták. Na vybranou plochu lze nanést folii v například stříbrné či zlaté barvě. Doporučené druhy papíru: křídový papír od 250 g/m² a ofsetový papír 350 g/m².

Hloubková ražba horkou folií

V této variantě kombinujeme reliéfní ražbu s ražbou horkou folií. Tím se dosáhne působivého trojrozměrného efektu. Vedle metalické folie stříbrné či zlaté barvy si pro tuto ražbu můžete dále vybírat mezi bronzovou, měděnou, červenou a modrou metalickou folií. Doporučené druhy papíru: křídový papír od 250 g/m² a ofsetový papír 350 g/m².

Reliéfní lak

Reliéfní lak se nanáší na jednotlivé prvky vašeho letáku. Tímto se mírně zvedne povrch tohoto prvku a oproti zbytku povrchu papíru je pak tento prvek opticky vyzdvižen a zdůrazněn. Doporučené druhy papíru: matný křídový papír od 250 g/m².

UV povrchový lak / parciální lak

Touto technikou je lak nanesen buď na celý povrch, anebo pouze na vybraná místa letáku. Pro UV povrchový lak je doporučen křídový papír od 115 g/m², pro UV parciální lak křídový papír od 250 g/m².