NOVINKA: XXL bannery od BetterPrint Pro vaši XXL reklamu
4. 12. 2018
Nové: Levné brožury na BetterPrint.cz Kvalitní časopisy za skvělé ceny
6. 12. 2018
Zobrazit vše

Kvalitní prémiové papíry z BetterPrint Pro elegantní tiskové produkty!

Existuje mnoho způsobů, jak vylepšit vaše tiskové produkty a učinit je ještě zajímavějšími. Například pomocí lakování, speciální barvou nebo jinými možnostmi dokončujícího zpracování kterou přidáte jedinečný vzhled vašemu produktu. Zde bychom vám chtěli ukázat, jak vaše letáky, vizitky a další produkty mohou ještě více vyniknout s prémiovými papíry. 


Souhrn

  1. Co jsou prémiové papíry a co je dělá zvláštní?
  2. Různé druhy prémiových papírů od BetterPrint
  3. Speciální: Luxecore pro vizitky

1. Co jsou prémiové papíry a co je dělá zvláštní?

Prémiové papíry jsou v prvé řadě papíry, které se liší od běžně potaženého papíru díky svým zvláště vylepšeným vlastnostem. To znamená, že prémiové papíry byly zpracovány pomocí složitějších výrobních procesů než běžné papíry aby mohly být kvalitně potiskovány, vyhlazovány nebo reliéfovány.

V BetterPrint je k dispozici mnoho tiskových produktů s vysoce kvalitními papíry. Jedná se o ofsetové papíry s exkluzivními vlastnostmi, které jsou ideální například pro vysoce kvalitní kancelářské vybavení.

Prémiové papíry
  • chamois, jasně bílý, žebrovaný, strukturovaný
  • různé gramáže, např. 100 g nebo 300 g
  • pro letáky, letáky, kalendáře, doplňky, obálky, pohlednice a vizitky
  • SPECIÁLNÍ: Luxecore

V závislosti na druhu prémiového papíru pak tiskoviny poskytují výjimečný pocit – například s žebrovaným povrchem a atraktivním vzhledem, jak tomu je například u jasného bílého papíru. Jsou také vhodné pro tisk a psaní.

Gramáž: Tloušťka papíru

Gramáž je základní hmotnost papíru. Je vyjádřena v gramech na metr čtvereční. Čím vyšší je hmotnost na čtvereční metr, tím je papír pevnější a stabilnější. U vysoce kvalitních tiskových výrobků se proto doporučuje vyšší gramáž .

V závislosti na produktu jsou prémiové papíry od BetterPrint k dispozici s gramáží mezi 100 g až 350 g. Přehled možných použití papíru s různou tloušťkou najdete v této tabulce:

Gramáž Použití
80-100 g / m² Pro fotokopie a jednoduché tisky.
110-120 g / m2 Pro vlastní obchodní zařízení, například kancelářské potřeby, ale také brožury.
130-170 gsm Pro letáky, vnitřní stránky Knih nebo plakátů.
170-200 g / m2 Pro kryty brožur, vysoce kvalitních plakátů a kalendářů.
200-250 g / m2 Pro pohlednice, pozvánky a přání.
300-400 g / m2 Pro vizitky silné Skládané karty s pokrčením.
> 400 g / m2 Pro extra silné vizitky, pohlednice nebo složky aplikace Job.

Upozorňujeme, že jsou to orientační hodnoty. V případě potřeby může být pro váš konkrétní tiskový výrobek vhodná i jiná gramáž.


CIE: Stupeň bělosti

CIE, která je označována jako “International Commission of l’éclairage”, je metoda měření bělosti, často známého také jako jas. Obvyklé hodnoty se pohybují mezi 55 pro noviny – také známý jako “tisk bílý” – až po 180. Čím vyšší stupeň, tím je papír více bílý. Pro oslnivé bílé výsledky doporučujeme náš prémiový jasný bílý papír, který má stupeň bělosti 162% ± 4% CIE.

Stupeň bělosti papíru
Neprůhlednost: Světelnost

Neprůhlednost (opacita) je zvláště důležitá při tisku na obou stranách vašeho produktu. Čím vyšší je opacita, tím je papír méně průsvitný. Papír se 100% opacitou je proto zcela neprůsvitný. Nepropustnost světla závisí na tloušťce papíru a stupni bělosti.


2. Různé druhy prémiových papírů od BetterPrint

V BetterPrint je kromě klasických potahovaných papírů a ofsetových papírů, k dispozici mnoho produktů se čtyřmi různými ušlechtilými papíry ve dvou gramážích. Pro vizitky je také k dispozici mimořádná verze Luxecore s barevným jádrem. 

Chamois Premium

Slovo Chamois pochází z francouzštiny. Má teplou přírodní barvu (krémově bílou) a je vhodný pro tisk výrobků, které se mají vymykat běžnému bílému papíru. Nabízí sametový povrch podobný jasnému bílému papíru a je zvlášť luxusní.

V závislosti na tiskovém produktu vám BetterPrint nabízí papír se 100 g gramáží (vhodné pro tiskárnu) nebo 300 g. Takto je možné velmi zajímavě potisknout například certifikáty.


Prémiová jasně bílá

Náš prémiový bílý papír je extra bílý papír s velmi hladkým a sametovým povrchem. Jasný bílý papír od BetterPrint je rozdělen podle stupně bělosti 162% ± 4% CIE. Všechny jasné bílé papíry od BetterPrint jsou vhodné pro kopírování a laserový tisk.

Letáky s prémiovým jasným bílým papírem vytvářejí obzvlášť cenný dojem a dávají vašim produktům profesionální a současně vysoce kvalitní vzhled.

Prémium žebrovaný

Prémiové žebrované papíry patří ke strukturovaným papírům. Žebrovaný papír se často označuje jako papír Vergé. Bílý povrch žebrovaného papíru od BetterPrint je plynulý a díky svému výjimečnému pocitu je ideální jak pro hlavičkové papíry, tak i pro kvalitní pozvánky nebo pohlednice. Například můžete připravit i vyjímečné vizitky s papírem o hmotnosti 350 g abyste zaručili profesionální dojem u svých zákazníků nebo obchodních partnerů.

Stejně jako žebrovaný papír patří prémiový papír do texturovaného papíru. Jak název napovídá, povlečený papír připomíná povlečení z hlediska struktury povrchu; je tak vyražená a obzvláště jemná na dotek.

Premium lněný

Vizitky s lněným papírem jsou obzvláště elegantní a dobře přijaté obchodními partnery. Prémiový povlečený papír od BetterPrint.com je však ideální i pro dokumenty nebo jiné zvláštní příležitosti.


3. Speciální: Luxecore pro vizitky

Speciální materiál dostupný na BetterPrint je tzv. Luxecore. To vám umožňuje vytvářet exkluzivní vizitky, ale s produktem Luxecore jsou k dispozici také letáky a pohlednice. Zvláštností tohoto papíru je barevné jádro v barvě červené, modré nebo černé, stejně jako jeho hmotnost 750 g, což dodává vašim produktům obrovskou stabilitu a působivý pocit.

Materiály Luxecore jsou samozřejmě také k dispozici s již zavedenými prémiovými papíry. Můžete si například vybrat mezi Luxecore ChamoisLuxecore RibbedLuxecore Bright White a Luxecore Linen. Tímto způsobem lze vysoce kvalitní tiskové produkty zvýraznit dvakrát – jednou elegantním barevným jádrem Luxecore a současně se speciálními vlastnostmi prémiových papírů!